Nejezte želvičky

01.06.2022

Povídka, která uspěla v literární soutěži OSKar 2021. Vychází ve sborníku - 13

Možná vám připadá, že po Nepečený dezertech Kateřiny A. bych si zasloužila titul Mistr světa na vymýšlení debilních názvů a já bych s vámi souhlasila. Ovšem i tohle má svůj význam.

Napsat povídku na téma: Ach, ta moje fobie / Ach, ta moje mánie, ta mě jednou zabije, byla docela výzva. Chtěla jsem se vyhnout všem nejznámějším fobiím, udělat si z toho trochu srandu a zabrousit do vědecko-fantastického žánru. Myslím, že vznikla minimálně velmi originální povídka. :)

Sborník se jmenuje symbolicky: 13, protože triskaidekafobie je chorobný strach z tohoto čísla. A také tolik povídek se ve sborníku nachází, myslím, že se máte na co těšit!

A konečně - o čem, že to Želvičky jsou?

Ve chvíli, kdy se podivínský Marek ztratí v Indickém oceánu, nachází jeho bratr Tomáš otcův vědecký výzkum. Zjišťuje, že Markův podivný strach ze zákazů možná pramení z experimentální operace, kterou podstoupil. Proč k tomu rodiče přistoupili a co před nimi ještě tají? Dozví se Tomáš pravdu od otce v blázinci? A zvládne se Marek postavit svým strachům na pustém ostrově?

Sborník můžete pořídit za pár šupů v knihkupectví KOSMAS  přímo zde :)