Povídka: Nejezte želvičky

01.06.2021

Šesté místo v soutěži OSKar 2021. Vyjde ve sborníku na přelomu roku 2021/2022

Ve facebookové skupině Odstartujte svoji knihu najdete skvělou partu pisálků a autorů, kteří se vzájemně podporují na cestě za svým snem. Každoročně zde probíhá Literární soutěž OSKar, letos pod záštitou nakladatele Igora Indrucha.

Soutěž je výjimečná v tom, že se anonymně účastní pouze členové skupiny. Ať už jako přispěvatelé nebo porotci. Téma letošního ročníku bylo: "Ach, ta moje fóbie / mánie, ta mě jednou zabije!"

Nápad ke mně přišel, když jsem lepila svou oblíbenou a nevkusnou tapetu s plameňáky. Napřed vznikl název - Nejezte želvičky - kéž by mi múza dokázala odpovědět, co mají společného želvy a plameňáci. Až později jsem jednoduchý příběh o zhoubě z vlastního strachu doplnila psychopatií s náznaky domácího násilí (tradičně), ovšem tentokrát i s přesahem do žánru sci-fi. 

Jo, z ní to bláznivě, což potvrzuje jeden komentářů, který se mi dostal: "Nemám ponětí, proč jsem téhle povídce dala bod. Ale po jejím přečtení jsem došla k přesvědčení, že musím. Něco mě k tomu nutilo."  :-D

Děkuji ještě jednou za spoustu pozitivní ohlasů, skvělou zpětnou vazbu a za to, že se vám povídka líbila natolik, že se umístila na krásném sdíleném šestém místě z celkového počtu 43 děl.

Než vyjde sborník (jupí, bude knížka), sesmolila jsem pro vás ještě malou anotaci:

   Dva bratři s rozdílným pohledem na svět. Marek je dobrodruh, který se bojí cokoliv porušit, a Tomáš pragmatik, považující bratra za podivína.
   Zatímco Marek bojuje o přežití, ztracen ve vlnách Indického oceánu, Tomáš nachází důkazy, které vysvětlují bratrovo prazvláštní chování. Marek byl součástí otcova experimentálního výzkumu a podstoupil záhadnou operaci mozku. Ta ovšem nedopadla podle očekávání.
   Co bylo Markovi, že na ten pokus matka přistoupila? Co když je Tomáš stejně poznamenaný? Dozví se pravdu od otce v ústavu? Ne nadarmo se o rodinném tajemství léta mlčelo. 
   A zvládne Marek přežít sám a bez pomoci na pustém ostrově?