Vzpomínka na metal

12.09.2022

První místo v soutěži OSKar 2022, téma: Růžová apokalypsa

Letos se jednalo již o čtvrtý ročník soutěže, která má své zázemí ve facebookové skupině Odstartujte svoji knihu. První dva ročníky pořádal Pavel Mondschein a vznikly dva skvělé sborníky. Loňský ročník, kde jsem se také umístila, zastřešil Igor Indruch. Letos si vše vzala pod křídla Rosana Zvelebilová a nakladatelství Canc. Soutěž se tentokrát rozšířila i na FB skupinu Ilustrace pro začátečníky a zúčastnit se mohli i nadějní ilustrátoři.

O tématu Růžová apokalypsa se rozhodlo ve společném hlasování a zprvu mě nenapadalo nic kloudného. Chtěla jsem se vyvarovat námětu, který se sám nabízel, tedy konec světa zapříčiněný čímsi růžovým od barbie girl po variace na sci-fi. Zároveň mě napadaly samé šílenosti jako vzpoura plameňáků, parodie na covid a skoro jsem začala psát o manželčině tajemství v podobě obrovského růžového dilda. Uf.

Nakonec si mě téma našlo samo. Z čista jasna připlul nápad - Co když se chlap narodí jako ženská? A co když to bude metalista a jeho nová maminka popová princezna? Ten nápad byl tak intenzivní, že ještě večer jsem sedla a u inspirativního vína (Sylvánské zelené, Vinné sklepy Lechovice - to si budu pamatovat, a když ne tak se kouknu sem:) ) napsala třináct normostran. A povídka byla bez dalších výrazných zásahů na světě. 

Je to trochu odvázanější sranda příběh, který je svým způsobem také sci-fi, ale co my víme, že? :)

Sborník povídek s dalšími skvělými kousky bude možná už letos v prodeji a já ještě jednou děkuji všem, které má povídka pobavila a dali jí svůj hlas, i když konkurence dosahovala několika desítek. :)