Bar U Kevina

21.12.2023

Antologie české fantastiky inspirované kresbami Hel Cin

Vlastně mi to došlo, až když mi přišel finální náhled sazby. Ve chvíli, kdy mě Martin Koláček oslovil s nabídkou napsat povídku podle obrazů kreslířky Hel Cin jsem to brala jen prostě jako další výzvu. Až později mi došlo, že se mi povedlo něco, na co se dneska pořádají literární přednášky - dostat se do antologie. V knize naleznete známá jména i slibné začínající autory. Osobně mě těší přítomnost Vlasty Žáčkové, Pavla Mondscheina i Lucie Peřinové a radost mám i ze svých přátel, kterých je naprostá  většina.

Kniha je ke stažení zdarma jako vánoční dárek, těch pár kusů, které se vytiskly, byly na objednávku přímo autorům, a protože mám doma pár kusů navíc, můžete se těšit na soutěž :)

Moje povídka Bar U Kevina je takový bizarro horror, v němž jsem zabrousila do neznámých vod pařížských katakomb. Prostřednictvím videí na YouTube jsem prozkoumala a odhalila spousty zajímavých míst, událostí a faktů, které se katakombám váží. Proto není divu, že i mými hlavními postavami se stali dva blázniví youtubeři. Rešerše mě stály daleko víc času než samotné psaní, a odhalila jsem díky nic spoustu nového, třeba pojem katafilové. Díky kamarádovi, který má v knize rovněž skvělou povídku - Štěpánu Tůmovi, jsem doladila detaily ohledně několikadenních treků a tímto bych mu chtěla poděkovat a popřát hodně štěstí s jeho románem u nakladatelství Host, který v roce 2025 spatří světlo světa. A jak znám autora  - rozhodně se máte nač těšit.