Lovná zvěř

17.10.2022

Rozmazlený synáček bohatého podnikatele se těší, až převezme rodinnou firmu. Nepochybuje o tom, že ho temná minulost nemůže dohnat. Co když tu jsou ale věci, které peníze nespraví?

25 nejlepších povídek nejen pro adventní čas
25 nejlepších povídek nejen pro adventní čas

Již třetí rokem  vyhlašuje nakladatelství BRK soutěž O první BRK, jejímž výstupem je sborník povídek pro adventní čas. Krásná myšlenka, která se mi od začátku líbila. Smyslem sborníku je podpořit fungování malého nakladatelství a přinést do předvánočního času něco jiného než jen cukrovinky a shon.

V soutěži se mi v předchozích ročnících nepodařilo uspět, což představovalo stále větší výzvu. Letošní téma Kdysi v zimě ve mně evokovalo dávné rodinné tajemství, takže do psaní jsem pustila téměř okamžitě.

Řekla bych, že se tentokrát jedná nejen o serióznější název i povídku, ale to bych nesměla před vydáním nechat čtenáře hádat, jakou roli zde (v povídkách na zimní téma + ta má s nádechem tajemna) hraje chleba ve vajíčku. Necháte se překvapit? ;)

Ve sborníku (který vychází již 16. 10. 2022) se navíc objeví spousta zajímavých jmen české literární scény. Určitě si jej nenechte uniknout.  :)