Místo činu: obývák

24.02.2021

Psaní je hra, která mi pomáhá se nezbláznit.

Tuto momentku jsem vyfotila chvíli předtím, než do ní nacouvala mini verze vojenské tatry.

Vidíte také ten příběh?

Místo činu: obývák. Značně zaneřáděn krabicemi od skříní. Důkazní materiál zaevidován následně:

Č. 1 - Oběť blíže nezjištěného pohlaví. Chou chou panenka asijského původu, rok výroby přibližně 2011. Přesná příčina úmrtí není neznámá. Nařízena soudní pitva.

Č. 2 - Oběť se nachází částečně ukryta v improvizované rakvi. Absence lopaty vysvětluje, proč se pachatel nepokusil svůj čin lépe zamaskovat.

Č. 3 - Pila. Může jít o vražednou zbraň. Na těle oběti se nachází stopy po řezání. Někdo se pokusil tělo naporcovat, aby se lépe vešlo do rakve. Zjevně zde došlo k netradičnímu vítězství čínského materiálu nad českým.

Č. 4 - Vozidlo fialové barvy bez SPZ, podle VIN kódu na motoru patří půjčovně Igráček s.r.o. Pachatel se jím mohl dopravit na místo činu.

Č. 5 - Nalezena bačkora, jejíž velikost nekoresponduje s obětí. Notně používaná, možná erární, pachatel ji mohl ztratit při útěku z místa činu, ovšem není vyloučeno, že na místě leží delší dobu.

Č. 6 - Důkazní materiál v podobě oslintaného drobku rohlíku, vzorek odebrán do K.O.Š.E. a předán na expertizu.

Č. 7 - Poničený plot. Podle drobných úlomků v okolí byl zjevně přeřezán důkazním materiálem č. 3. Pachatel si dal záležet, aby při vniknutí na místo činu nepoškodil vypůjčené auto. Akci měl tedy dopředu připravenou.

Č. 8 - Šroub a matice. Jeho přítomnost na místě činu zavání konspirační teorií...

Někdy je i autor sám překvapen, do jakých končin ho příběh zanese. Necháváte se také unášet? :-)

P.S. Skutečný pachatel byl ještě toho večera dopaden při nelegálním pokusu prorazit tatrou závoru na schodech. Bez řádného procesu byl shledán vinným a odsouzen k trestu obecně prospěšných prací: "Nehneš se odsud, dokud to neuklidíš!"