Místo činu: obývák

24.02.2021

Psaní je hra, která mi pomáhá se nezbláznit během Covidu.

Tuto momentku jsem vyfotila chvíli předtím, než do ní nacouvala mini verze vojenské tatry.

Vidíte také ten příběh?

Místo činu: obývák. Značně zaneřáděn krabicemi od skříní. Důkazní materiál zaevidován následně:

Č. 1 - Oběť blíže nezjištěného pohlaví. Chou chou panenka asijského původu, rok výroby přibližně 2011. Přesná příčina úmrtí není neznámá. Nařízena soudní pitva.

Č. 2 - Oběť se nachází částečně ukryta v improvizované rakvi. Absence lopaty vysvětluje, proč se pachatel nepokusil svůj čin lépe zamaskovat.

Č. 3 - Pila. Může jít o vražednou zbraň. Na těle oběti se nachází stopy po řezání. Někdo se pokusil tělo naporcovat, aby se lépe vešlo do rakve. Zjevně zde došlo k netradičnímu vítězství čínského materiálu nad českým.

Č. 4 - Vozidlo fialové barvy bez SPZ, podle VIN kódu na motoru patří půjčovně Igráček s.r.o. Pachatel se jím mohl dopravit na místo činu.

Č. 5 - Nalezena bačkora, jejíž velikost nekoresponduje s obětí. Notně používaná, možná erární, pachatel ji mohl ztratit při útěku z místa činu, ovšem není vyloučeno, že na místě leží delší dobu.

Č. 6 - Důkazní materiál v podobě oslintaného drobku rohlíku, vzorek odebrán do K.O.Š.E. a předán na expertizu.

Č. 7 - Poničený plot. Podle drobných úlomků v okolí byl zjevně přeřezán důkazním materiálem č. 3. Pachatel si dal záležet, aby při vniknutí na místo činu nepoškodil vypůjčené auto. Akci měl tedy dopředu připravenou.

Č. 8 - Šroub a matice. Jeho přítomnost na místě činu zavání konspirační teorií...

Někdy je i autor sám překvapen, do jakých končin ho příběh zanese. Necháváte se také unášet? :-)

P.S. Skutečný pachatel byl ještě toho večera dopaden při nelegálním pokusu prorazit tatrou závoru na schodech. Bez řádného procesu byl shledán vinným a odsouzen k trestu obecně prospěšných prací: "Nehneš se odsud, dokud to neuklidíš!"