Nejezte želvičky

01.06.2021

Sdílené šesté místo. Téma: Ach, ta moje fobie/mánie, ta mě jednou zabije Soutěž: OSKar 2021

Ve facebookové skupině Odstartujte svoji knihu najdete skvělou partu pisálků a autorů, kteří se vzájemně podporují na cestě za svým snem. Každoročně zde probíhá Literární soutěž OSKar. Soutěž je výjimečná v tom, že se anonymně účastní pouze členové skupiny. Ať už jako přispěvatelé nebo porotci.

Nápad ke mně přišel, když jsem lepila svou oblíbenou a nevkusnou tapetu s plameňáky. Napřed vznikl název - Nejezte želvičky - kéž by mi múza dokázala odpovědět, co mají společného želvy a plameňáci. Až později jsem jednoduchý příběh o zhoubě z vlastního strachu doplnila psychopatií s náznaky domácího násilí (tradičně), ovšem tentokrát i s přesahem do žánru sci-fi. 

Jo, z ní to bláznivě, což potvrzuje jeden z komentářů, který se mi dostal: "Nemám ponětí, proč jsem téhle povídce dala bod. Ale po jejím přečtení jsem došla k přesvědčení, že musím. Něco mě k tomu nutilo."  :-D

Děkuji ještě jednou za spoustu pozitivní ohlasů, skvělou zpětnou vazbu a za to, že se vám povídka líbila natolik, že se umístila na krásném sdíleném šestém místě z celkového počtu 43 děl.

Povídku si můžete pořídit v knihkupectví KOSMAS přímo tady :)