Nejezte želvičky

01.06.2022

Ve chvíli, kdy se podivínský Marek ztratí v Indickém oceánu, nachází jeho bratr Tomáš otcův vědecký výzkum. Zjišťuje, že Markův podivný strach ze zákazů možná pramení z experimentální operace, kterou podstoupil. Proč k tomu rodiče přistoupili a co před nimi ještě tají? Dozví se Tomáš pravdu od otce v blázinci? A zvládne se Marek postavit svému strachu na pustém ostrově?

Nejlepší povídky z literární soutěže OSKar 2021
Nejlepší povídky z literární soutěže OSKar 2021

Možná vám připadá, že po Nepečený dezertech Kateřiny A. bych si zasloužila titul Mistr světa na vymýšlení debilních názvů a já bych s vámi souhlasila. Ovšem i tohle má svůj význam.

Napsat povídku do soutěže na téma: Ach, ta moje fobie / Ach, ta moje mánie, ta mě jednou zabije byla docela výzva. Chtěla jsem se vyhnout všem nejznámějším fobiím, udělat si z toho trochu srandu a zabrousit do vědecko-fantastického žánru. Myslím, že vznikla minimálně velmi originální povídka. :)

Sborník se jmenuje symbolicky: 13, protože triskaidekafobie je chorobný strach z tohoto čísla. A také tolik povídek se ve sborníku nachází, rozhodně se máte na co těšit!


A jak to celé vzniklo?

Námět připlul v nestřežené ve chvíli, kdy jsem lepila svou nevkusnou tapetu s plameňáky. Výjimečně napřed vznikl název Nejezte želvičky (kéž by mi múza dokázala odpovědět, co mají společného želvy a plameňáci), až později jsem jednoduchý příběh pěkně zamotala. Tak si to přečtěte, nebo umře želvička. :)

Děkuji za spoustu pozitivní ohlasů. :)