Nepečené dezerty / in progress

01.11.2020

Název knihy je stále pracovní, ale těžko se vymýšlí jiný, když s ním tak skvěle ladí anotace. Co myslíte? :)

In progress...
In progress...

Tahle má prvotina vznikla už před pár lety jako reakce na jednu nepovedenou životní etapu. Ale příběh byl slabý a hlavní hrdinka namyšlená. V prvním nakladatelství mne samozřejmě odmítli. Kritiku jsem tehdy těžce nesla a musela uplynout další léta, než jsem svému textu dokázala přiznat všechny chyby. Dnes jsem za odmítnutí vděčná, protože mě ohromně posunulo dál.

Během roku 2020 jsem text téměř celý přepsala a zachovala jen základní myšlenku. Nakladatelství MOBA, které jsem oslovila jako první, projevilo o knihu zájem a nyní čekám na jejich vyjádření.

Ale už vím, že tenhle příběh za to stojí. Mrkněte na anotaci níže a pak samozřejmě na ohlasy od čtenářů, kteří již knihu četli. :)

   Co mají společného nepečené dezerty a domácí násilí? Všechno, řekla by Kateřina, toho času vzorná stepfordská panička. Nepečené dezerty je ten poslední soubor v počítači, který by její manžel otevřel. 

   Proto zde ukrývá deník, ve kterém zpytuje svědomí a vysvětluje, že ne vždy se věci mají tak, jak se na první pohled zdá. Obzvlášť to platí o Albertovi, jejím manželovi, který světu ukazuje pouze své lepší já. To horší si šetří na doma.

   Zná Kateřina všechny jeho tváře, nebo ji může ještě něčím překvapit? Co je motivací jejího nového zaměstnance, který naléhá, aby neodkládala řešení svých problémů? Kam zmizel realitní makléř, který si kromě úplatku vyžádal na Albertovi společnost jeho ženy?

   A co když je tu tajemství, které vyrazí dech i těm nejotrlejším? 

Zaujala vás anotace? Dejte mi vědět do komentářů! :-)