PF 2023

31.12.2022

Přátelé, kamarádi, čtenáři,

protože jsem s přáním na Vánoce zaostala, dovolte mi vyplácat si játra v tomto kraťoučkém souhrnném článku. 😊

Čím pro vás byl rok 2022 úspěšný?

Rádi se dělíme o naše radosti a u mě jich v tomto roce nebylo málo. Vyšla mi knížka a čtyři povídky (pět, když zahrnu i publikaci na webu 😉 ). Napsala jsem pro fantasymag zhruba dvacet recenzí. Umístila se v soutěžích na prvním, druhé i třetím místě. Absolvovala jsem dva skvělé kurzy tvůrčího psaní u Reného Nekudy a Míly Lince z Městské knihovny v Praze. Stala jsem se členem Mensy. Darovala jsem třikrát krev. Pomohla jsem zorganizovat pár koncertů. Oblíbila jsem si sushi (ale postříkala si sójovou omáčkou půlku kuchyně). Nechala jsem se třikrát ilustrovat. Mohla jsem být u vzniku několika knih mých přátel a jednu dokonce pokřtít. Dopsala jsem druhý román. V mnoha ohledech šlo o velmi úspěšný rok. ❤

Už jsem ale veřejně nesdílela, že: věčné ponocování u psaní si vybralo svou daň v podobě zdravotních potíží, vypukla válka a přinesla s sebou existenční starosti a zpočátku i paranoiu, začala jsem šedivět, děti si prodělaly všemožné nemoci od covidu po neštovice, nepodařilo se mi shodit ani jedno jediné kilo, kvůli rostoucím cenám jsme taktak dostavěli barák, manžel měl vážnou autonehodu na naše výročí, prožili jsme ztrátu blízkého člověka a dalším blízkým diagnostikovali rakovinový nádor. Na podzim mi skokově přibylo práce na home officu a já se téměř nezastavila. Naopak se téměř zastavily redakční práce na druhé knize. Také jsem se musela naučit čelit kritice a leckdy to skutečně nebylo jednoduché.

Mohla jsem si to nechat pro sebe, ale pozlátko vidí každý. Sdílet to smutné a náročné se v dnešním světě sociálních sítí téměř nenosí. Je třeba si říct, že i to je součást života. Protože každá mince má dvě strany. A aby bylo líp, musí být napřed hůř. A rozhodně není slabostí sdílet i to, co nás tíží, ostatně bez milujících lidí kolem, bych se letos častokrát nedokázala ráno postavit na nohy.

Proto bych vám ráda do nového roku popřála:

abyste měli přátele a rodinu, kteří při vás stojí. Aby vám nemizel úsměv na rtech. Aby vám dělaly radost maličkosti a okamžiky. Abyste si nestavěli přehnané cíle. 🤗

Děkuji vám - všem svým čtenářům za radost, kterou jste mi v průběhu roku přinášeli. Za neskutečnou podporu, které se mi dostalo od vás, rodiny i přátel. 

Přeji každému, abyste žili ve stejném milujícím a inspirativním prostředí jako já. ❤🥰