Plážový romantismus

01.11.2023

Třetí místo v soutěži Cancík 2023

Kde jeden nalezne štěstí, druhý trpí. Může splněné přání změnit úhel pohledu?


Cancík možná působí jako neznámá soutěž, ale navazuje na tradici OSKarů, kdy porotcem může být kdokoliv ze čtenářů. Samozřejmě se předpokládá dodržení pravidel a Velká šéfka na to nemilosrdně dohlížela.

Tentokrát bylo téma bez diskuze - Noc splněných přání. Úplně se nabízela nějaká slaďárna, a protože jsem vyloženě netoužila obhájit loňské prvenství a nic třeskutě originálního mě nenapadlo, řekla jsem si, že napsat slaďárnu může být docela výzva. Samozřejmě se mi tam nějaké to drama vloudilo a pár beta čtenářů jsem údajně dojala k slzám. Plážový romantismus naprosto vybočuje z mého obvyklého stylu, a to nejen přítomným časem vyprávění, proto jsem zvědavá, co na to řeknete.

Čekala jsem, že v bambilionu sladkých povídek zapadnu, protože psát příběh na téma, které se jako první nabízí, je jednosměrná jízdenka do spisovatelského pekla. Samozřejmě vyhrály ty nejlepší a nejoriginálnější povídky, ale třetí místo s klišé sladkou povídkou z celkový devadesáti dvou prací je totální výhra! Díky všem co mi dali hlas a na konci listopadu se můžete těšit i vy ostatní na romantiku z pera autorky thrillerů! :)


BONUS NA ZÁVĚR

Noc splněných přání byla rovněž soutěží pro ilustrátory, vítězné kresby najdete ve sborníku také. A protože jsem obludně nadaná i výtvarným talentem, pro tu srandu jsem společně s povídkou poslala i ilustraci. Důvod proč ji ve sborníku neuvidíte, pochopíte snad sami :). A mimochodem - obrázek není spoiler povídky. :D

CHIMÉRA
CHIMÉRA