Vzpomínka na metal

20.11.2022

První místo v soutěži OSKar 2022

Povídka se umístila na prvním místě :)
Povídka se umístila na prvním místě :)

Můžete být něco horšího, než když milujete svou manželku, metal a najednou umřete? A co když se znova narodíte jako ženská?


OSKar 2022 . První dva ročníky této soutěže pořádal Pavel Mondschein a vznikly dva skvělé sborníky. Třetí ročník, kde jsem se také umístila, zastřešil Igor Indruch. Letos si vše vzala pod křídla Rosana Zvelebilová a nakladatelství Canc. Soutěže se tentokrát mohli zúčastnit se mohli i nadějní ilustrátoři.

O tématu Růžová apokalypsa se rozhodlo ve společném hlasování a zprvu mě nenapadalo nic kloudného. Chtěla jsem se vyvarovat námětu, který se sám nabízel, tedy konec světa zapříčiněný čímsi růžovým od barbie girl po variace na sci-fi. Zároveň mě napadaly samé šílenosti jako vzpoura plameňáků, parodie na covid a skoro jsem začala psát o manželčině tajemství v podobě obrovského růžového dilda. Uf.

Nakonec z čista jasna připlul nápad - Co když se chlap narodí jako ženská? A co když to bude metalista a jeho nová maminka popová princezna? Ten nápad byl tak intenzivní, že ještě večer jsem sedla a u inspirativního vína (Sylvánské zelené, Vinné sklepy Lechovice - to si budu pamatovat, a když ne tak se kouknu sem:)) a napsala třináct normostran. Povídka byla bez dalších výrazných zásahů na světě. 

Je to trochu odvázanější sranda příběh, který je svým způsobem také sci-fi, ale co my víme, že? :)

Sborník povídek s dalšími skvělými kousky bude už v listopadu 2022 v prodeji a já ještě jednou děkuji všem, které má povídka pobavila a dali jí svůj hlas, i když konkurence byla veliká. :)